Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Piłka nożna - Śląsk Wrocław złożył do sądu wniosek o upadłość spółki

0
Podziel się
bEpWoNgB

piłka nożna - Ekstraklasa - Śląsk Wrocław - upadłość - spółka

Na oficjalnej internetowej stronie Śląska Wrocław pojawiło się oświadczenie zarządu w sprawie złożenia do sądu wniosku o ogłoszenie upadłości klubu. Podpisali się pod nim prezes zarządu Piotr Waśniewski oraz jego członek Michał Domański.
"W związku ze zgłoszeniem przez głównych akcjonariuszy Spółki wielomilionowych roszczeń pieniężnych, przy jednoczesnym niewywiązywaniu się z podjętych przez nich wcześniej zobowiązań finansowych, zarząd WKS Śląsk Wrocław SA, zgodnie z obowiązującym prawem, zmuszony jest do złożenia w sądzie wniosku o ogłoszenie upadłości układowej Spółki".
Upadłość ma charakter układowy - oznacza to, że Śląsk będzie nadal działał i próbował porozumieć się z wierzycielami, np. doprowadzając do redukcji części zadłużenia.
W komunikacie wydanym przez zarząd klubu czytamy: "W ocenie zarządu działania obydwu właścicieli Śląska od dłuższego czasu nie mają na celu poprawy sytuacji finansowej, a jedynie zabezpieczenie swoich własnych interesów majątkiem Spółki. W ostatnich dniach główni akcjonariusze wysunęli wobec Spółki wielomilionowe roszczenia, znacząco przewyższające jej możliwości finansowe. Co więcej, roszczenia te są wyłącznie efektem nieporozumień pomiędzy współwłaścicielami Spółki, którzy postanowili przenieść na jej barki wzajemne rozliczenia dotyczące niedoszłej inwestycji w centrum handlowe oraz nieudanego podniesienia kapitału zakładowego Spółki. Śląsk Wrocław stał się tym samym zakładnikiem w sporze pomiędzy głównymi akcjonariuszami".
Głównymi właścicielami Śląska są gmina Wrocław i Zygmunt Solorz. Od dłuższego czasu klub żyje przede wszystkim z pieniędzy od miasta, mimo że większościowym udziałowcem jest właściciel telewizji Polsat.
Solorz zawiesił finansowanie drużyny w momencie, kiedy gmina zabrała piłkarskiej spółce działkę, na której miała stanąć galeria handlowa, która w założeniu miała finansować drużynę. Miliarder wykonał tam już pewne prace ziemne i zażądał zwrotu kosztów. Gmina przystała na to, ale zastrzegła, że stanie się to w momencie, kiedy grunt zostanie sprzedany. Chętnych jednak na działkę nie ma, mimo iż cena z 80 mln. złotych została obniżona do 68 milionów.
Śląsk Wrocław w ciągu ostatnich trzech latach zajmował drugie, pierwsze i trzecie miejsce w rozgrywkach Ekstraklasy. Obecnie klub z Dolnego Śląska ma na koncie 10 punktów i zajmuje 6. miejsce.

Naczelna Redakcja Sortowa PR / jk

bEpWoNhe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)