Piłka nożna - Włoska Serie A rozpoczęła rozgrywki

0

piłka nożna - Włochy - Serie A

We Włoszech powróciła na boisko tamtejsza ekstraklasa. W dwóch pierwszych meczach Serie A Milan uległ Weronie, a obrońca tytułu mistrzowskiego Juventus Turyn wygrał z Sampdorią Genua.
Pierwsza bramka w nowym sezonie, 82. rozgrywanym w obecnej formule, padła na stadionie Bentegodi w Weronie podczas spotkania tamtejszego klubu Hellas z AC Milanem. O 18.16, czyli w 13 minucie pierwszej połowy, debiutujący w barwach drużyny Silvio Berlusconiego środkowy napastnik Andrea Poli strzelił ją z podania Mario Balotellego. Niespodziewanie jednak mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1; autorem obu bramek był weteran włoskiego futbolu Luca Toni.
W drugim sobotnim meczu Juventus Turyn pokonał w Genui Sampdorię 1:0. Gola zdobył w 13 minucie drugiej połowy nowy nabytek mistrza Włoch, Argentyńczyk Carlitos Tevez.
W niedzielę dalszych siedem spotkań, a ostatnie - dziesiąte - Fiorentina-Catania -rozegrane zostanie dopiero w poniedziałek.