Piłka nożna MŚ U-20: Kolumbia i Turcja w 1/8 finału

0

piłka nożna - mistrzostwa świata U-20 - Turcja - grupa C - Kolumbia

Turcja pokonała Australię 2:1 (0:0) i zapewniła sobie awans do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata drużyn do lat 20. Gol Australijczyków z 52. minuty podziałał mobilizująco na gospdoarzy turnieju, którzy wyrównali już 2 minuty później; w 87. minucie wynik meczu ustalił Okay Yokuşlu.

W drugim meczu Kolumbia pokonała Salwador 3:0 (2:0) i zajęła 1. miejsce w grupie C; w 3 meczach zgromadziła 7 punktów. O punkt mniej wywalczyli Turcy; Salwador zajął 3. miejsce z dorobkiem 3 punktów; Australia poniosła 2 porażki i raz zremisowała.

Do 1/8 finału awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej z 6 grup oraz 4 drużyny, które zajmą 3. lokaty. Jak dotąd grę w kolejnej fazie zapewniły sobie: Francja, Grecja, Hiszpania, Kolumbia, Nigeria, Paragwaj, Portugalia i Turcja. W sobotę ostatnie mecze w grupach E i F.