Notowania

wiadomości
02.06.2012 09:53

PiS - Rada Polityczna - Hofman

Zbiera się Rada Polityczna PiS. Politycy Prawa i Sprawiedliwości spotkają się przed południem w Warszawie, żeby rozmawiać o wewnętrznych sprawach partii i tych najważniejszych dla Polski. .

Podziel się
Dodaj komentarz

Rzecznik PiS Adam Hofman zapowiedział, że m.in. zostanie podjęta uchwała dotycząca Euro 2012 i oczekiwań, jakie partia wiąże z tym wydarzeniem sportowym.
W porządku obrad nie ma punktu poświęconego rozszerzeniu składu władz kierownictwa. Oznacza to, że we władzach PiS nie znajdzie się na razie Antoni Macierewicz. Niektórzy politycy tej partii zapowiadali, że ma on zasiąść w komitecie politycznym Prawa i Sprawiedliwości.
Antoni Macierewicz w lutym tego roku wstąpił do PiS. Miesiąc później zaczął pełnić funkcję prezesa sktuktur tej partii w okręgu piotrkowskim.
Rada Polityczna zajmuje się między innymi wybór i odwoływaniem - na wniosek prezesa PiS - wiceszefów tej partii, przewodniczącego komitetu wykonawczego, skarbnika PiS, członków Komitetu Politycznego oraz szefa komisji etyki w partii. Do zadań Rady należy również określanie kierunków rozwoju ugrupowania.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz