Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.11.2012 10:15

PiS chce informacji od premiera w sprawie negocjacji unijnych

Podziel się
Dodaj komentarz

PR3-opozycja-premier-UE-negocjacje

PiS chce szczegółowej relacji premiera z negocjacji budżetowych w Brukseli. Chce też wiedzieć, jakie są plany Donalda Tuska i jaką strategię negocjacyjną przyjmie przed następnym szczytem.
Były wiceminister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski powiedział w radiowej Trójce, że najlepiej nadawałaby się do tego sejmowa komisja do spraw europejskich.
"Chcielibyśmy poznać plany premiera, o co będzie walczył , czy skupi się na wysokości dopłat, czy również na sposobie wykorzystania tych dopłat i czy ma jakąś strategię wobec tych państw, które są płatnikami netto, które zablokowały szczyt" - powiedział poseł PiS.
Zdaniem Witolda Waszczykowskiego Unia może szukać oszczędności w administracji unijnej i we wspólnej polityce obronnej. Dodał, że istnieje przecież NATO w Europie i nie ma potrzeby tworzenia nowej struktury wojskowej. Poseł PiS uważa też, że oprócz wysokości dopłat, które mogą ulec obniżeniu należy poszukiwać też elastyczności wykorzystania tych dopłat.
Witold Waszczykowski uważa, że w ramach przygotowań do kolejnego szczytu budżetowego trzeba prowadzić negocjacje z poszczególnymi krajami, płatnikami netto, którzy są zwolennikami największych cięć. W tym celu można stworzyć kilka ekip negocjacyjnych. W skład tych ekip mogliby też wejść posłowie opozycji. "Możliwości jest wiele to zależy do premiera , to on dysponuje dyplomacją" - powiedział poseł PiS. Dodał, że jego partia jest gotowa wspierać premiera w tej sprawie.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz