Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS chce krzyża przed Pałacem Prezydenckim

0
Podziel się

       Politycy PiS chcą, by krzyż spod Pałacu Prezydenckiego po powrocie z pielgrzymki na Jasną Górę został ponownie ustawiony pod pałacem. Rzecznik klubu Pis Mariusz Błaszczak mówi, że Pałac Prezydencki powinien zostać upamiętniony.

bEimGGgl

Jak podkreśla Błaszczak, jest to wyjątkowe miejsce. Według posła powinien tam stanąć krzyż pomnik, którego elementem powinien być krzyż.

Według nieoficjalnych informacji jutro przed Pałacem Prezydenckim w momencie przeniesienia krzyża zebrać się mają politycy PiS. Mariusz Błaszczak nie potwierdza ani nie zaprzecza tej informacji. Jak mówił, żyjemy w wolnym kraju i każdy może się udać tam, gdzie chce. Dodał, że politycy PiS nie planują jutro "aktywnych działań".

W oświadczeniu wydanym przez Komitet Polityczny PiS czytamy: " W polskiej tradycji krzyż jest zarówno symbolem religijnym, jak i znakiem narodowej więzi oraz wartości drogich Polakom. Wznosili oni krzyże lub układali je z kwiatów, gdy na przekór politycznym opresjom obchodzili kolejne rocznice Powstania Warszawskiego czy manifestowali swoją wierność sprawie Solidarności, a także kiedy żegnali Jana Pawła II". Dalej w oświadczeniu czytamy: " Nie kwestionując prawa urzędu Prezydenta RP do dysponowania Pałacem Namiestnikowskim i przyległymi dziedzińcami, ze zdumieniem i dezaprobatą musimy odnieść się do decyzji, której skutkiem będzie trwałe usunięcie krzyża w związku z rozpoczęciem kadencji Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Powinien on zrozumieć historyczny i aktualny kontekst tej sprawy".

bEimGGgO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)