Notowania

wiadomości
03.09.2013 17:51

PiS krytykuje wystąpienie premiera w Krynicy

Podziel się
Dodaj komentarz

PiS-Tusk-Krynica-opinia

Kryzys się nie skończył, a Donald Tusk wielokrotnie mylił się w sprawach gospodarczych. Politycy Prawa i Sprawiedliwości krytykują wystąpienie premiera w czasie Forum Ekonomicznego w Krynicy.
Donald Tusk w czasie swojego wystąpienia powiedział, że w czwartym kwartale tego roku wzrost gospodarczy może przekroczyć 2 procent, a w skali całego roku półtora procent. Przyszłoroczny wzrost gospodarczy zdaniem szefa rządu może przekroczyć trzy procent. Premier zapowiedział także zmiany w podatkach, które miałyby wejść w życie od 2016 roku.
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Kuchciński obawia się, że zmiany w podatkach mogą także oznaczać ich podwyżkę. Polityk Prawa i Sprawiedliwości dodaje, że Donald Tusk w wypowiedziach dotyczących podatków jest mało wiarygodny. Świadczy o tym utrzymanie podwyższonej stawki podatku VAT.
Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak kwestionuje słowa premiera o końcu kryzysu. Polityk opozycji w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową uważa, że o końcu kryzysu można mówić, gdy polski wzrost gospodarczy przyśpieszy, a bezrobocie znacząco spadnie.
Jutro Forum Ekonomiczne w Krynicy ma odwiedzić przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który ma opowiedzieć o propozycjach największej opozycyjnej partii dotyczących gospodarki.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz