Notowania

pis
29.05.2009 11:50

PiS po raz kolejny domaga się nowelizacji ustawy budżetowej

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Aleksandra Natalli - Świat przypomniała podczas konferencji prasowej w Sejmie, że założenia ustawy budżetowej rozmijają się z rzeczywistą sytuacją finansową Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz

W uzasadnieniu do ustawy budżetowej zapisano, że wzrost gospodarczy w tym roku wynosić będzie wynosić 3,7 procent, podczas gdy w pierwszym kwartale zanotowano wzrost o 0,8 procent - zaznaczyła posłanka PiS. Dodała, że ustawa budżetowa zakłada także wzrost inwestycji o 10 procent. Tymczasem eksperci przewidują spadek inwestycji o 10 procent.

Podobnie sytuacja wygląda z prognozami o realnym wzroście eksportu. Ustawa zakłada wzrost eksportu o 6 procent, natomiast według danych GUS-u eksport w pierwszych dwóch miesiącach tego roku zmalał o 22 procent - podkreśliła Aleksandra Natalli- Świat.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że Produkt Krajowy Brutto wzrósł realnie w pierwszym kwartale o 0.8 procent, w porównaniu z pierwszym kwartałem roku ubiegłego. PKB wyrównany sezonowo w porównaniu z poprzednim kwartałem wzrósł o 0.4 procent.

Według Głównego Urzędu Statystycznego, popyt krajowy spadł w pierwszym kwartale o 1 procent. Spożycie ogółem wzrosło o 3.9 procent, a spożycie indywidualne o 3.3 procent. Nakłady brutto na środki trwałe były wyższe o 1.2 procent.

Tagi: pis, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz