Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS pozywa w trybie wyborczym Pawła Zalewskiego

0
Podziel się:

Prawo i Sprawiedliwość pozywa w trybie wyborczym kandydata Platformy Obywatelskiej Pawła Zalewskiego. Powodem są słowa wypowiedziane przez polityka PO na konferencji prasowej dotyczące antyniemieckiej polityki prowadzonej przez partię Jarosława Kaczyńskiego.         

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak ma nadzieję, że sąd jeszcze dziś zdecyduje o rozpatrzeniu sprawy. Prawo i Sprawiedliwość domaga się sprostowania i przeproszenia za kłamliwe - zdaniem partii - słowa

Tymczasem Paweł Zalewski, były wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, jest zaskoczony postawą dawnych kolegów. Jego zdaniem, prezes PiS Jarosław Kaczyński zbudował kampanię do europarlamentu na "niskich" instynktach. "Na próbie powrotu do tej polityki, jak on sam prowdził wobec Niemiec: zamknięcia dialogu polsko- niemieckiego"- dodał Paweł Zalewski.

PiS zapowiada, że jeżeli sąd nie zdecyduje się rozpatrzyć sprawy w trybie wyborczym, to po wyborach ponownie złoży kolejny pozew.

W piątek na konferencji prasowej Paweł Zalewski mówił, że "przez ostatnie tygodnie kampanii wyborczej wydano miliony złotych, aby wszystkim Polakom wmówić, że istotą stosunków polsko-niemieckich jest konflikt". "Różne firmy PR-owskie na zlecenie naszych konkurentów pracowały na to, aby wmówić Polakom, że Niemcy kwestionują polsko-niemiecką granicę" - powiedział Paweł Zalewski na konferencji prasowej w Sejmie.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)