Notowania

prezydent
22.07.2010 12:32

PiS pyta: Co ze zdrowiem Komorowskiego?

Mularczyk: Palikot powinien zażądać raportu o zdrowiu głowy państwa. Palikot przyznaje: Komorowski wygląda na zdrowego, ale raport jest potrzebny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Według posła PiS Arkadiusza Mularczyka, Janusz Palikot powinien zażądać raportu o zdrowiu Bronisława Komorowskiego. Jak donoszą media, prezydent elekt cierpi na poważną chorobę serca.

Jedna z gazet napisała, że już od paru lat Bronisław Komorowski leczy się w związku z częstoskurczem komorowym serca - w ostatnich latach przebywał na oddziale kardiologicznym szpitala klinicznego MSWiA oraz w Instytucie Kardiologii w Aninie.

W tekście jest sugestia, że krył się z problemami zdrowotnymi podczas kampanii wyborczej.

Polityk PiS przypomina, że w czasie kadencji zmarłego w katastrofie smoleńskiej Lecha Kaczyńskiego, Palikot wielokrotnie domagał się ujawnienia stanu zdrowia ówczesnej głowy państwa.

POSŁUCHAJ ARKADIUSZA MULARCZYKA:

Tymczasem Janusz Palikot uważa, że raport o stanie zdrowia prezydenta jest potrzebny, niezależnie od tego z jakiego środowiska politycznego wywodzi się urzędująca głowa państwa. Nie ma więc przeszkód , by dotyczył także Bronisława Komorowskiego.

Przypomina, że w Sejmie jest już w tej sprawie przygotowany przez niego projekt ustawy.

POSŁUCHAJ JANUSZA PALIKOTA:

Jednak - według Janusza Palikota - doniesienia o problemach zdrowotnych Bronisława Komorowskiego mogą być plotką. - _ Spotykam go dość często i nie wygląda na chorego człowieka - _mówi Palikot.

*POSŁUCHAJ JANUSZA PALIKOTA: *


Z kolei Arkadiusz Mularczyk zaznacza, że być może kwestia wymaga ustawowego uregulowania, ale sam nie zamierza włączać się w podobne inicjatywy. Według niego sprawę zdrowia osób piastujących najważniejsze funkcje w państwie należałoby wyłączyć z bieżącej walki politycznej.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Niesiołowski: Wyrzucimy Palikota, jeśli PiS usunie Kaczyńskiego ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/niesiolowski;wyrzucimy;palikota;jesli;pis;usunie;kaczynskiego,96,0,646752.html )**
* **[ Palikot doniesie na posłów PiS - bo im więcej wolno ]( http://news.money.pl/artykul/palikot;doniesie;na;poslow;pis;-;bo;im;wiecej;wolno,29,0,646941.html ) **
Tagi: prezydent, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz