Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS: Za złą sytuację w TVP odpowiada obecny rząd

0
Podziel się:

Zdaniem polityków wszystkich partii sejmowych nowe władze nie uzdrowią sytuacji w TVP.

PiS: Za złą sytuację w TVP odpowiada obecny rząd
(Alina Zienowicz/GNU/Wikipedia)

Wczoraj Włodzimierz Ławniczak został p.o. prezesa Telewizji Polskiej. Rada nadzorcza TVP zawiesiła na trzy miesiące przewodniczącego Bogusław Szwedo, członka zarządu Przemysława Tejkowskiego oraz dotychczasowego prezesa - Romualda Orła. Nowym przewodniczącym rady został przedstawiciel Ministerstwa Skarbu Grzegorz Borowiec.

Poseł Jarosław Gowin _ w Salonie Politycznym Trójki _ zaznaczył, że we władzach TVP powinien zasiadać przedstawiciel wskazany przez PiS.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA GOWINA:

źródło: IAR

Według wicemarszałka Sejmu z PiS Marka Kuchcińskiego za złą sytuację w mediach publicznych w dużej mierze odpowiada obecny rząd. Jak dodał, sytuację pogorszy wchodząca niedługo w życie nowelizacja ustawy medialnej.

POSŁUCHAJ MARKA KUCHCIŃSKIEGO:

źródło: IAR

Europoseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej Wojciech Olejniczak zaznaczył, że doprowadzając do zmian we władzach mediów publicznych, PO bierze na siebie odpowiedzialność za ich funkcjonowanie.

POSŁUCHAJ WOJCIECHA OLEJNICZAKA:

źródło: IAR

Eurodeputowany PSL Jarosław Kalinowski podkreślał, że zmiany na szczytach władzy w Telewizji Polskiej mogą oznaczać ogromne koszty.

4 września wygasną kadencje obecnych zarządów Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Według znowelizowanej ustawy medialnej, obecne zarządy TVP, Polskiego Radia i jego regionalnych rozgłośni będą pełnić swoje funkcje do czasu wyłonienia nowych władz. Regulamin konkursów już przygotowuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Raporty Money.pl
*Pół tysiąca stołków do wzięcia w mediach publicznych * Ludzie kierujący mediami publicznymi skompromitowali się, trzeba ich wymienić i zrobimy to - zapowiada Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO.
*TVP zarobi o 20 mln zł mniej. Dobije ją kampania wyborcza * Gdyby komitety wyborcze kandydatów na prezydenta musiały wykupić spoty reklamowe w telewizji publicznej, zapłaciłyby za nie prawie 20 milionów złotych. To jedna piąta spodziewanych w tym roku wpływów TVP z abonamentu. Dostaną je jednak za darmo. To jednak nie jedyne zmartwienie prezesa Romualda Orła - nawet bez kampanii wyborczej TVP stoi nad przepaścią finansową.
*To już koniec publicznych mediów? * Wyrok TK zwolnił z obowiązku płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego co najmniej 4 i pół miliona osób.
*Mundial dał zarobić TVP 70 milionów złotych * Telewizji Polskiej dzięki transmisjom meczów z Mistrzostwa Świata udało się poprawić swoją kiepską sytuację finansową. Wpływy z reklam przekroczą 120 milionów złotych, co daje szansę na zysk ) sięgający 70 milionów złotych.
KOMENTARZE
(0)