Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PJN chce więcej pieniędzy na drogi lokalne

0
Podziel się:

Paweł Poncyliusz uważa, że ostatnia zmiana przepisów dotyczących transportu uderzy w finanse samorządów.

PJN chce więcej pieniędzy na drogi lokalne
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFfJdBgB

Obowiązujący od początku lipca system opłat spowodował ucieczkę tirów na lokalne drogi - alarmuje Polska Jest Najważniejsza.

Wiceprezes PJN Paweł Poncyljusz powiedział, że firmy przewozowe chcą w ten sposób zaoszczędzić na opłatach za przejazd autostradą. Według niego skutki wprowadzenia systemu można było przewidzieć, więc minister Cezary Grabarczyk powinien teraz zaproponować jakieś rozwiązanie.

Ponieważ koszty naprawy dróg obciążą samorządy terytorialne, PJN proponuje by wszelkie zmiany przepisów, które powodują finansowe obciążenie samorządów pociągały za sobą przekazanie dodatkowych pieniędzy na te cele. Paweł Poncyljusz zwrócił się z pytaniem do premiera, czy po wygranych przez PO wyborach Cezary Grabarczyk nadal będzie ministrem infrastruktury.

bFfJdBgD

PJN zaproponował też zmianę ustawy o zamówieniach publicznych, tak by skrócić do kilku dni postępowanie uzupełniające w sytuacji gdy z budowy drogi odprawiany jest dotychczasowy wykonawca.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t131461.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/oszczedzili;na;obwodnicy;wydadza;na;drogi,185,0,771257.html) Oszczędzili na obwodnicy, wydadzą na drogi Przetarg na obwodnicę Augustowa pozwolił zaoszczędzić 400 milionów złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t124010.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/chocholowski;szybko;autem;i;koleja;wystarczy;jeden;dekret,200,0,751560.html) Chochołowski: Szybko autem i koleją? Wystarczy jeden dekret! Słuszną linię ma nasza władza, dała nam szansę na szybkie podróżowanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t131983.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pjn;chce;rozdawac;pieniadze;na;dzieci,140,0,813964.html) PJN chce rozdawać pieniądze na dzieci Partia chce by młodzi rodzice zamiast becikowego przez rok dostawali 500 złotych miesięcznie. Do tego postuluje wydłużenie urlopów macierzyńskich.
bFfJdBhe
kraj
wiadomości
KOMENTARZE
(0)