Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKW - nieoficjalne - częściowe wyniki

0
Podziel się:

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że według nieoficjalnych wyników frekwencja w wyborach do sejmików samorządowych wyniosła 43 procent. Po przeliczeniu ponad 66 procent protokołów najwięcej głosów uzyskało PO 33 procent. Na drugim miejscu znajduje się PiS z 23 procentami. Na kolejnych są SLD z 15 procent poparcia, PSL z 13 i Sierpień 80 z 1 procent głosów.

PKW poinformowała również, że po przeliczeniu kolejnych protokołów do głosowania na prezydentów miast wynika, iż zwycięstwo w pierwszej turze zapewnili sobie między innymi Tadeusz Truskolaski w Białymstoku, Paweł Adamowicz w Gdańsku, Tadeusz Jędrzejczak w Gorzowie Wielkopolskim, Piotr Uszok w Katowicach, Michał Zalewski w Toruniu i Rafał Dutkiewicz we Wrocławiu. Zmienia się sytuacja w stolicy, gdzie po przeliczeniu 22 procent głosów wygrywa w pierwszej turze Hanna Gronkiewicz-Waltz z ponad 50 procentowym poparciem. Na Czesława Bieleckiego swój głos oddało 24 procent.
Według nieoficjalnych wyników druga tura będzie również w Krakowie, gdzie o fotel prezydenta ubiegać się będzie Jacek Majchrowski i Stanisław Kracik. Po przeliczeniu 85 procent kart do głosowania obecny prezydent cieszy się 40-procentowym poparciem a jego kandydat 33 -procentowym. W Łodzi największe poparcie uzyskała Hanna Zdanowska, na którą głosowało 33 procent wyborców. Jej konkurent, Dariusz Joński otrzymał 24 procent głosów z 95 procent podliczonych.
W Białymstoku, po zatwierdzeniu 100 procent protokołów, największe poparcie uzyskał Tadeusz Truskolaski - 68 procent. Na drugim miejscu znalazł się Dariusz Piontkowski z 23 procent głosów poparcia. W Bydgoszczy zatwierdzono 67 procent kart do głosowania i z obliczeń wynika, że w tym mieście najwięcej głosów otrzymał Rafał Piotr Bruski - 43 procent. W drugiej turze spotka się z Konstantym Dąbrowiczem, na którego głos oddało 29 procent mieszkańców tego miasta. W Gdańsku PKW przeliczyło 69 procent głosów, z których wynika, że największe poparcie otrzymał Paweł Adamowicz - 53 procent. Za nim znalazł się Andrzej Jaworski, na którego oddało swój głos 22 procent mieszkańców Gdańska. W Toruniu, po przeliczeniu 86 procent protokołów, na obecnego prezydenta Michała Zalewskiego oddało swój głos 65 procent wyborców. Na jego konkurenta, Waldemara Przybyszewskiego, zagłosowało 20 procent. We Wrocławiu, podliczono 40 procent kart, z których wynika, że na Rafała Dutkiewicza zagłosowało 72 procent mieszkańców Wrocławia, a na
Sławomira Piechotę 10 procent. Również w Katowicach, po przeliczeniu 99 procent głosów, wynika, że wybory zakończą się na jednej turze. Piotr Uszko zdobył 52 procent a Andrzej Godlewski 34 procent głosów.
Po zatwierdzeniu 64 procent protokołów w Kielcach wszystko wskazuje na to, iż w pierwszej turze wygrał Wojciech Lubawski z 58 procent głosów. Na jego konkurenta, Jana Gieradę, zagłosowało 16 procent mieszkańców. W Lublinie PKW sprawdziło 98 procent głosów, z których wynika, że wynik jest bardzo wyrównany Lech Sprawka i Krzysztof Żuk mają po 31 procent. W Olsztynie wygrywa Czesław Małkowski z 38-procentowym poparciem przed Piotrem Grzymowiczem cieszącym się 35-procentowym poparciem. W tym mieście podliczono 98 procent protokołów. W Poznaniu przeliczono 99 procent głosów, z których wynika, iż w wygrywa Ryszard Grobelny z 49-procentowym poparciem. Wyprzedził on Grzegorza Ganowicza, na którego swój głos oddało 21 procent mieszkańców Poznania. W Rzeszowie najpewniej głosowanie zakończy się na pierwszej turze, gdzie Tadusz Ferenc cieszy się 53-procentową popularnością. Na jego konkurenta, Jerzego Cyprysia, chciało zagłosować 34 procent z 96 procent podliczonych.
W Szczecinie, po zatwierdzeniu 98 procent głosów, największym poparciem cieszy się Arkadiusz Litwiński - 26 procent. Na drugim miejscu znalazł się Piotr Krzystek z 21-procentowym poparciem.

i

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)