Notowania

samobójstwo
09.10.2009 18:58

Płużnica: Katechetka popeniła samobójstwo przez mobbing?

Nauczyciele szkoły podstawowej w Płużnicy w Kujawsko-Pomorskiem złożyli do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Oskarżają oni dyrekcję szkoły o mobbing.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nauczyciele uważają, że katechetka Małgorzata D. mogła popełnić samobójstwo wskutek mobbingu, stosowanego przez dyrekcję szkoły. 38-letnia kobieta odebrała sobie życie w minioną sobotę. Miała męża i dwójkę dzieci. Okoliczności samobójstwa wyjaśnia prokuratura w Wąbrzeźnie.

Pod doniesieniem do prokuratury podpisali się niemal wszyscy pracownicy szkoły. Uważają, że także oni są źle traktowani przez dyrekcję. Takie zawiadomienia to rzadkość - przyznaje Wanda Granda z prokuratury rejonowej w Wąbrzeźnie. W doniesieniu mówi się o mobbingu i manipulacjach psychicznych stosowanych przez dyrektor szkoły i jej zastępcę wobec grona pedagogicznego i innych pracowników szkoły. Doniesienie podpisało łącznie 35 osób.

Polskiemu Radiu Pomorza i Kujaw nie udało się skontaktować z dyrektor szkoły w Płużnicy. Zawiadomienia do prokuratury nie chciał komentować także wicedyrektor szkoły

Tagi: samobójstwo, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz