Notowania

wiadomości
12.09.2011 12:06

PO-podatki-zmiany

Platforma Obywatelska zapowiada, że proponowana przez nią rezygnacja z formularza PIT przyczyni się do większego bezpieczeństwa podatników. PO zapowiedziała realizację tego postulatu w swoim programie ogłoszonym w sobotę na konwencji programowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Poseł PO Adam Szejnfeld tłumaczył na konferencji prasowej, że podatnik będzie mógł wypełnić formularz przez internet. Rozliczać będzie go Urząd Skarbowy. Osoby, które nie mają dostępu do internetu, będą mogły wypełnić formularz PIT, jak obecnie. Szejnfeld mówił, że to rewolucyjne zmiany na miarę 20-letnich przemian w Polsce. Poseł PO dodał, że w ten sposób Polska będzie szła w kierunku e-administracji.
Wiceminister finansów Maciej Grabowski zapowiedział, że taka zmiana zajdzie w ciągu 2 lat. Każdy podatnik będzie miał swoje internetowe konto podatkowe. Urząd Skarbowy prześle mu swoje wyliczenia, a on będzie mógł je zaakceptować bądź skorygować. Grabowski wyraził nadzieję, że w 2015 roku wszyscy Polacy będą się rozliczali właśnie w taki sposób.
Proponowane przez PO zmiany będą opcjonalne. Osoby, które będą chciały się rozliczać w tradycyjny sposób, będą mogły to nadal robić.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz