Notowania

wiadomości
29.12.2012 14:32

Po oskarżeniu Rosjan, możliwy kolejny wniosek polskich prokuratorów

Podziel się
Dodaj komentarz

Możliwy nowy wniosek dowodowy polskich śledczych po oskarżeniu rosyjskich żołnierzy o okradanie zwłok ofiar katastrofy w Smoleńsku. Jak podała Informacyjna Agencja Radiowa, sprawa czterech żołnierzy została skierowana do wojskowego sądu garnizonowego w Smoleńsku. Oskarżeni są o kradzież kart kredytowych Andrzeja Przewoźnika i wypłacenie za ich pomocą pieniędzy z bankomatu.
Dariusz Ślepokura z warszawskiej Prokuratury Okręgowej powiedział IAR, że postępowanie w tej sprawie jest zawieszone od jesieni 2010 roku i śledczy wciąż czekają na zrealizowanie złożonych już wniosków dowodowych. Dodał, że po dzisiejszych informacjach rozważany będzie kolejny wniosek. Będzie dotyczył dowodów wskazujących na winę oskarżonych żołnierzy i samego aktu oskarżenia.
Jeśli w ramach polskiego postępowania będą dowody wskazujące na winę rosyjskich żołnierzy, zapadnie decyzja o przedstawieniu im zarzutów - dodaje Ślepokura. Na razie prokuratorzy w Polsce dysponują monitoring bankomatu, zdjęcia i dane osobowe osób, które podjęły pieniądze przy pomocy skradzionych kart.
Według ustaleń rosyjskiego śledztwa, po katastrofie, w której zginęło 96 osób, żołnierze, wobec których dziś toczy się postępowanie, zostali skierowani do ochrony miejsca zdarzenia. Jeden z nich znalazł tam portfel należący do Andrzeja Przewoźnika, ówczesnego sekretarza generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Wojskowy zabrał karty kredytowe z numerami PIN. Wraz z trzema kolegami, przy pomocy kart wypłacił z bankomatu w Smoleńsku około 6 tysięcy złotych.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz