Notowania

sondaż
01.10.2011 11:25

Po wyborach możliwa koalicja z Palikotem?

Coraz wyższe notowania Ruchu Poparcia Palikota sprawiają, że pojawiają się głosy o możliwym porozumieniu z PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Poseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Gowin uważa, że koalicja jego partii z Ruchem Palikota jest nierealna.

Takie spekulacje zaczęły się pojawiać po tym, jak ugrupowanie byłego polityka PO w niektórych badaniach zaczęło przekraczać próg wyborczy. Mimo to Jarosław Gowin mówił w _ Śniadaniu w Trójce _, że nie wyobraża sobie koalicji z Januszem Palikotem. Takiej koalicji nie oczekuje też eurodeputowany PSL Jarosław Kalinowski. Polityk ludowców mówi, że Janusz Palikot prezentował w tej kadencji zbyt różne i sprzeczne oblicza.

Zdaniem doradcy prezydenta Henryka Wujca, część odpowiedzialności za dobry wynik Janusza Palikota w sondażach ponosi Prawo i Sprawiedliwość. Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak nie zgodził się z tym zarzutem. Jego zdaniem, koalicja z Januszem Palikotem byłaby na rękę Platformie Obywatelskiej. Mariszu Błaszczak przypomniał, że kończącą się kadencję szef Ruchu Palikota zaczynał właśnie jako poseł PO.

Z kolei Marek Wikiński z SLD uważa, że Janusz Palikot w swoich deklaracjach jest zupełnie niewiarygodny i próbuje udawać kogoś, kim nie jest.

Paweł Poncyljusz z PJN powiedział, że w ogóle nie wierzy sondażom. Jego zdaniem, to gra wyborcza.

W najnowszym sondażu TNS OBOP dla _ Gazety Wyborczej _ Ruch Palikota zajmuje trzecie miejsce, za PO i PiS. Chce na niego głosować 7 procent badanych. Dopiero za nim plasują się SLD i PSL. W ostatnim sondażu Homo Homini dla Polskiego Radia Ruch Palikota uzyskał 3,8 procent poparcia. Kolejny sondaż partyjny Homo Homini zostanie opublikowany jutro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t101894.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowy;sondaz;platforma;zdecydowanie;gora;a;palikot;,185,0,923833.html) Nowy sondaż. Platforma zdecydowanie górą, a Palikot... PiS drugi. PJN znalazła się poniżej minimalnego progu wyborczego. Jest jedno duże zaskoczenie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowy;sondaz;pis;coraz;blizej;lidera,0,0,805376.html) Nowy sondaż. PiS coraz bliżej lidera Dalszy spadek poparcia dla Platformy Obywatelskiej. Na PO chciałoby oddać swój głos 31 procent Polaków
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t86744.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondazowy;wzrost;po;pjn;najgorzej;w;historii,7,0,784903.html) Sondażowy wzrost PO. PJN najgorzej w historii Na partię Donalda Tuska głosować chce 34,5 procent badanych przez Homo Homini.
Tagi: sondaż, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz