Notowania

eurowybory
19.05.2009 08:12

"PO zafunduje PiS mały Stalingrad"

Na dwa ostatnie tygodnie kampanii wyborczej do PO szykuje powszechną mobilizację.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/JACEK TURCZYK)

Na dwa ostatnie tygodnie kampanii wyborczej do europarlamentu PO szykuje powszechną mobilizację - pisze _ Polska _.

Kandydaci Platformy stawiają na spoty wyborcze i spotkania z wyborcami, na których pojawi się również premierDonald Tusk. Gazeta wyjaśnia, że jest to element strategii wyborczej PO, która zakładała przetrzymanie ofensywy medialnej PiS i kontruderzenie tuż przed wyborami.

Wojciech Jabłoński, spec od marketingu politycznego, twierdzi, że PO zafunduje PiS polityczny _ mały Stalingrad _. Kiedy PiS już wystrzelał całą amunicję, PO przeprowadzi skuteczny kontratak - twierdzi ekspert. Jak wyjaśnia, jest to działanie na zasadzie kontrastu: oni uderzają, my milczymy.

Jak wylicza _ Polska _, w Zachodniopomorskiem, sztabSławomira Nitrasaprzygotował filmik wyborczy, który pojawi się na początku przyszłego tygodnia. Nitras ściąga także do Szczecina premiera Tuska i byłęgo szefa rządu Jerzego Buzka.

Zdaniem gazety, ekscytująco zapowiada się walka w województwie pomorskim, gdzie jedynką jest Janusz Lewandowski. Kandydat do PE w najbliższą sobotę zainauguruje kampanię konwencją wyborczą, na której także pojawi się Tusk. _ Polska _ wylicza, że premier ma również wystąpić na konwencji w Olsztynie, wspierając kolejnego kandydata PO - Krzysztofa Liska.

Eksperci podkreślają, że strategia PO może się opłacić. W przypadku niskiej frekwencji, ważne jest mobilizowanie regionów.

Tagi: eurowybory, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz