Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PO zaprezentowała program wyborczy

0
Podziel się:

Platforma Obywatelska rozpoczęła drugi etap kampanii wyborczej Partia Donalda Tuska zaprezentowała w Warszawie swój program. Opiera się on o 5 filarów - narodowy program budowy, program wyrównywania szans, nowoczesnej edukacji, ochrony zdrowia i powrotu do domu młodych z emigracji.

Jak powiedzial lider PO Donlad Tusk, program ten jest środkiem do realizacji marzenia o polskim cudzie gospodarczym. Polityk dodał, że większość warunków prowadząca do tego celu jest już spełniona - Polska jest członkiem Unii Europejskiej, jest krajem bezpiecznym, ma realne sojusze, ma też poważne pieniądze z Unii. Brakuje - powiedział Tusk - mądrej władzy, która nie będzie zajmować się kłótniami, a będzie umiała się porozumiewać między sobą i ze środowiskami zawodowymi.
Tusk powiedział, że Polska ma takie szanse rozwoju jak Hiszpania czy Irlandia, musi jedynie uciec z "matni jaką zastawiają źli politycy" i realizować sensowny program rozwoju.
Przewodniczący Platformy przedstawił po krótce program wyborczy PO. Zaproponowany przez Platformę narodowy program budowy ma doprowadzić infrastrukturę naszego kraju do stanu przypominającego resztę Europy. Wyrównywanie szans ma zakończyć dzielenie Polski na kategorie A, B i C, nowoczesna edukacja ma oduczyć młodzież przede wszystkim wkuwania, a nauczyć samodzielnego myslenia i kreatywności, program ochrony zdrowia zawiera pomysły PO na naprawę polskiej służby zdrowia.
Donald Tusk dużo mówił o programie powrót do domu, którego celem jest zachęcenie młodych do powrotu z emigracji. Lider PO przypomniał, że w ubiegły weekend był w Irlandii, Anglii i Szkocji. Powiedział, że Polacy tam mieszkający chcą wrócić do kraju, gdzie jest przyjazna władza, czytelne reguły gospodarcze, przejrzyste przepisy, ograniczona biurokracja.
Odpowiedzialny za kampanię Platformy poseł Sławomir Nowak zapewnił, że przez ostatnie dwa tygodnie będzie ona bardzo intensywna.
Poszczególne elementy programu Platformy Obywatelskiej prezentowali: prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, posłanki Julia Pitera i Ewa Kopacz, wicemarszałek Sejmu Bronisław Komorowski i senator Radosław Sikorski.
Platforma Obywatelska pokazała też najnowszy spot, który od jutra będzie emitowany we wszystkich stacjach telewizyjnych.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)