Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pociągi InterRegio wracają na tory

0
Podziel się

Od dziś do poniedziałku na tory wracają pociągi InterRegio. Rozmowy dotyczące połączeń w następne weekendy trwają. Informację na ten temat Przewozy Regionalne podadzą na początku przyszłego tygodnia.

bDaatVIl

Pociągi InterRegio nie wyjechały na tory 4 maja. Polskie Linie Kolejowe podjęły taką decyzję w związku z zadłużeniem przewoźnika. Władze Przewozów Regionalnych wpłaciły w sumie 28,5 miliona złotych na konto PLK. Pierwszą transzę 7 maja, a drugą wczoraj.

Małgorzata Kuczewska-Łaska podkreśliła, że z zarządcą torów, czyli spółką PKP Polskie Linie Kolejowe, prowadzone są rozmowy tak, by do wakacji pociągi InterRegio jeździły we wszystkie weekendy. Zaznaczyła, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak sie stanie. To jednak, jak wynika z wypowiedzi przedstawicieli PLK, będzie uzależnione od wpłaty następnej transzy przez spółkę. Kolejny termin mija w przyszłym tygodniu.

Informacje o przywróconych połączeniach można znaleźć na stronie internetowej Przewozów Regionalnych. Informacje na temat wznowienia pociągów w ten weekend mają być podawane na dworcach między innymi przez megafony.

bDaatVIO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)