Notowania

poczta
08.06.2008 09:36

Poczta nadal strajkuje

Bogumił Nowicki z pocztowej Solidarności oskarżył zarząd Poczty o poniewieranie pracownikami i masowy mobbing.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Bogumił Nowicki z pocztowej _ Solidarności _ oskarżył zarząd Poczty o poniewieranie pracownikami i masowy mobbing.

- _ To próba zniszczenia związku _ - uważa Nowicki. Powiedział on, że dyrektor generalny Poczty wyraźnie nie chce prowadzić rozmów ze związkowcami. Dodał, że dla _ Solidarności _ najważniejszym elementem rozpoczęcia negocjacji jest bezpieczeństwo pracowników, a dyrektor szuka pretekstu, aby tę kwestię odłożyć na później.

- _ Jesteśmy wpuszczani w sprawy zastępcze, a dyrektor chce nas wziąć na przeczekanie _ - uważa Nowicki. Jak powiedział, w związku z tą sytuacją strajk musi być nie tylko kontynuowany, ale także nagłośniony w Polsce i za granicą.

Nie wiadomo na razie, kiedy rozmowy będą kontynuowane. Bogumił Nowicki zaznaczył, że ze strony dyrekcji nie padły na razie żadne propozycje.

Spór między związkowcami a zarządem dotyczy kwestii płacowych. _ Solidarność _ żąda podwyżki wynagrodzeń o 537 złotych brutto. Władze Poczty proponują 305 złotych brutto.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Poczta zapłaci za strajk? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/poczta;zaplaci;za;strajk,78,0,203854.html )
* [ Strajk Poczty - 20 tys osób nie pracuje ]( http://news.money.pl/artykul/strajk;poczty;20;tys;osob;nie;pracuje;,109,0,346221.html )
* [ Strajk Poczty: Rząd czeka na rozwój wydarzeń ]( http://news.money.pl/artykul/strajk;poczty;rzad;czeka;na;rozwoj;wydarzen,208,0,346320.html )
* [ Strajkujący pocztowcy czują się szykanowani ]( http://news.money.pl/artykul/strajkujacy;pocztowcy;czuja;sie;szykanowani,71,0,346695.html )
Tagi: poczta, strajk, pracownicy, solidarność, nowicki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz