Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera
16.06.2007 15:49

Podejrzany w aferze LFO - przesłuchanie dopiero w poniedziałek

Przesłuchanie głównego podejrzanego w aferze dotyczącej nieukończonej budowy Laboratorium Frakcjonowania Osocza w Mielcu zostało przełożone na poniedziałek. Wcześniej planowano, że Zygmunt N dzisiaj zostanie przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu i przesłuchany.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zygmunt N. został przekazany Polsce przez Wielką Brytanię na mocy Europejskiego Nakazu Aresztowania, który w styczniu 2005 roku wydał Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu.
Sprawą wydania Zymunta N. Polsce zajmował się brytyjski sąd. Uznał on w dwóch instancjach, że nie ma przeszkód, aby Zygmunt N. mógł zostać przesłuchany w kraju. Po przylocie podejrzany trafił do warszawskiego aresztu, gdzie został zbadany przez lekarzy. Od ich opini zależy, kiedy zostanie przetransportowany do Tarnobrzega. Prokuratura liczyła, że stanie się to dzisiaj, ale ostatecznie przełożyła przesłuchanie na poniedziałek.
Tarnobrzeska prokuratura chce postawić N. zarzuty wyłudzenia 21 milionów dolarów kredytów z różnych banków na budowę LFO, przywłaszczenia 8 milionów dolarów i ponad miliona euro na szkodę spółki oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach.

Tagi: afera, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz