Notowania

wiadomości
25.10.2013 22:36

Podnoszenie ciężarów - MŚ: Rosjanka Zubowa najlepsza w wadze ciężkiej; Ewa Mizdal ósma

Podziel się
Dodaj komentarz

podnoszenie ciężarów - mistrzostwa świata - Wrocław - Zubowa - Jewstjuchina - Kang - Mizdal

Olga Zubowa została mistrzynią świata w podnoszeniu ciężarów, w rywalizacji kobiet do 75 kg. Na pomoście we Wrocławiu mistrzyni Europy sprzed roku uzyskała w dwuboju 282 kg. Po rwaniu Zubowa ustępowała o kilogram Chince Yue Kang, która prowadziła z wynikiem 126 kg. W podrzucie Rosjanka uzyskała najlepszy wynik - 157 kg. Tyle samo uzyskała jej rodaczka, a zarazem obrończyni tytułu, Nadieżda Jewstjuchina.
Ostatecznie Jewstjuchina przegrała złoto o 5 kg; Chinka Kang wywalczyła brąz z wynikiem dwuboju 276 kg.

Jedyna Polka startująca w grupie A tej kategorii wagowej, Ewa Mizdal, zajęła 8. miejsce z wynikiem dwuboju 231 kg. Po rwaniu zawodniczka Unii Hrubieszów była 6. (106 kg), ale w podrzucie zaliczyła tylko pierwsze podejście do ciężaru o wadze 125 kg.

W klasyfikacji medalowej wrocławskich mistrzostw zdecydowanie prowadzą Chiny z dorobkiem 6 złotych medali, jednego srebrnego i dwóch brązowych. Rosja jest druga (3-2-2), a trzecia Korea Pn. (1-5-0). Polska jeszcze nie zdobyła medalu.

W sobotę, od 17:00 w grupie A wagi do 94 kg będą rywalizować Arsen Kasabijew i Tomasz Zieliński. Wieczorem ostatnia kategoria kobiet +75 kg bez udziału Polek.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / piu

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz