Podnoszenie ciężarów - MŚ: Zieliński bez medalu w kategorii 85 kg

0

podnoszenie ciężarów - mistrzostwa świata - Wrocław - Zieliński - Auchadow - Markow - Okułow

Adrian Zieliński zajął 4. miejsce na mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów, w wadze do 85 kg. Mistrz olimpijski w tej konkurencji przystępował do rywalizacji w Hali Stulecia we Wrocławiu jako najcięższy zawodnik grupy A; w maju wrócił do wyczynowego sportu po kontuzji mięśnia czworogłowego.
Po rwaniu Zieliński również zajmował czwarte miejsce, a do lidera, Białorusina Andrieja Rybakowa tracił tylko 4 kg.
W podrzucie Białorusin szybko wypadł z rywalizacji o medale; Zielińskiemu też jednak się nie wiodło - po dwóch nieudanych podejściach do 204 kg, Polak zaliczył 205 kg i zakończył dwubój z wynikiem 380 kg.
Mistrzem świata został Apti Auchadow z Rosji z rezultatem 2-boju 387 kg. Srebro wywalczył Bułgar Iwan Markow - 381 kg, a brąz dla innego rosyjskiego sztangisty - Artioma Okułowa (381 kg), który w ostatniej próbie wyprzedził Zielińskiego o kilogram.
To pierwsze od 2010 r. mistrzostwa świata, z których Zieliński nie przywozi medalu.

W piątek wieczorem w grupie A rywalizacji kobiet w wadze do 75 kg wystartuje Ewa Mizdal.

W klasyfikacji medalowej wrocławskich mistrzostw zdecydowanie prowadzą Chiny z dorobkiem 6 złotych medali, jednego srebrnego i jednego brązowego. Rosja awansowała na 2. miejsce (2-1-2); trzecia jest Korea Pn. (1-5-0). Polska jeszcze nie zdobyła medalu.