Podnoszenie ciężarów - Polacy pod koniec pierwszych ,,10" w ostatnim dniu MŚ juniorów

0

podnoszenie ciężarów - mistrzostwa świata juniorów - Taszkient - Eliza Wcisłak - Damian Żurawski - Krystian Augustyniak

Pod koniec pierwszych "10" zajmowali miejsca polscy młodzi sztangiści w ostatnim dniu mistrzostw świata juniorów w podnoszeniu ciężarów. Damian Żurawski zajął 9. miejsce w kategorii 94 kg z wynikiem dwuboju 272 kg (122 + 250); wygrał Milad Raszidi Doliskani z Iranu - 339 kg (160 + 179). W kategorii +94 kg najlepszy był Simon Martirosjan z Armenii - 365 kg (165 + 200); Krystian Augustyniak z wynikiem dwuboju 294 kg (128 + 166) został sklasyfikowany na 10. miejscu.

Eliza Wcisłak była trzecia w grupie B kategorii +69 kg dziewcząt (169 kg - 79+90) i została sklasyfikowana na 15. miejscu; wygrała Nadieżda Nogaj z Kazachstanu - 241 kg (11 + 130).

Klasyfikację medalową mistrzostw w stolicy Uzbekistanu wygrały Chiny (4 złote medale - 3 srebrne - 3 brązowe) przed Koreą Pn. (2-2-0) i Iranem (2-1-2). Polacy nie stali na podium w Taszkiencie; wywalczyli natomiast dwie kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Nankinie w Chinach.