Podnoszenie ciężarów - Rosja zdecydowanie najlepsza na ME w Tiranie

0

podnoszenie ciężarów - mistrzostwa Europy - Tirana - Rusłan Ałbiegow - Sabina Bagińska - klasyfikacja medalowa

Rosjanin Rusłan Ałbiegow wygrał ostatnią konkurencję mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów - kategorię +105 kg. Na pomoście w Tiranie brązowy medalista olimpijski z Londynu, a zarazem obrońca tytułu uzyskał w dwuboju 442 kg (195+247). Srebro wywalczył Ukrainiec Artem Udaczin, który przegrał z Ałbiegowem wagą ciała; trzeci był Jiři Orsag z Czech - 422 kg (185+237). Polacy nie startowali w tej kategorii.

Zwycięstwo Ałbiegowa przypieczętowało dominację Rosji, która na mistrzostwach w stolicy Albanii wygrała klasyfikację medalową z dorobkiem 8 złotych, 3 srebrnych i 1 brązowego medalu. Kolejne miejsca zajęły Azerbejdżan (2-2-1) i Ukraina (2-1-2). Polska ze srebrnym medalem Sabiny Bagińskiej, wywalczonym w kategorii +75 kg zajęła w klasyfikacji medalowej 9. miejsce, ex aequo z Hiszpanią. W stolicy Albanii medale zdobywali reprezentanci 15 państw.