Notowania

wiadomości
01.05.2011 17:25

Podświetlą budynki na biało-czerwono

Iluminacje budynków w 13 polskich miastach są elementem akcji Majówka z Polską, ogłoszonej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Iluminacje budynków w 13 polskich miastach są elementem akcji _ Majówka z Polską _, ogłoszonej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

W Warszawie barwami narodowymi rozbłysną między innymi Pałac Prezydencki, Kancelaria Premiera, Sejm, Pałac Kultury i stołeczny Ratusz. W Gdańsku podświetlony zostanie Pomnik Poległych Stoczniowców na Placu Solidarności, a w Katowicach hala sportowo-widowiskowa Spodek.

Bronisław Komorowski przekonywał, że tego typu świetlne iluminacje będą ważnym elementem radosnego świętowania. Przypomniał, że już w ubiegłym roku, 11 listopada na Pałacu Prezydenckim poprzez światła zostały wyeksponowane biało-czerwone barwy narodowe. - _ Zapraszamy na Majówkę z Polską, która uczy chęci radosnego świętowania _ - mówił prezydent.

Bronisław Komorowski w liście opublikowanym na stronie internetowej prezydent.pl pisze, że trzy pierwsze dni maja to czas, który dostarczy nam powodów do szczególnej dumy z Polski. - _ Pierwszy maja to dzień beatyfikacji naszego wielkiego rodaka papieża Jana Pawła II - postaci otaczanej szczególnym szacunkiem w wielu zakątkach świata. To także rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej _ - wyjaśnia prezydent.

- _ Drugi maja to Święto Flagi - narodowego symbolu, który zawsze towarzyszy nam w ważnych dla Polski i Polaków chwilach. To również dzień, w którym będziemy obchodzić Święto Polonii. Trzeciego maja przypada natomiast 220. rocznica uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji, stanowiącej wielką próbę budowy solidnego fundamentu pod modernizację państwa polskiego. Był to pierwszy tego typu akt w Europie i zarazem drugi na świecie _ - podkreśla prezydent Komorowski.

Z kolei, Centrum Edukacji Obywatelskiej, z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta RP, zaprasza uczniów do udziału w akcjach, między innymi samodzielnego przygotowywania kotylionów w barwach narodowych oraz zorganizowania happeningów, polegających na wspólnym malowania muralu ilustrującego dowolnie wybrany fragment Konstytucji 3 Maja. CEO zachęcało również młodzież, rodziców i nauczycieli do tworzenia _ żywych flag _, czyli przebrania się w białe i czerwone stroje, spotkania się o określonej godzinie i wykonania wspólnego zdjęcia, na którym zebrani ustawiliby się w kształt polskiej flagi. Fotografie mają być publikowane między innymi na stronie prezydent.pl.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/169/135337_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/piwo-na-sw-patryka-to-herezja-0-794908.html) Piwo na św. Patryka? To herezja Ku czci świętego Irlandczycy piją whiskey. Zielone piwo to wymysł Amerykanów, a w Irlandii podaje się je tylko ze względu na turystów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t112338.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/wloski;biznes;nie;chce;dlugiego;weekendu,206,0,766414.html) Włoski biznes nie chce długiego weekendu Prezes związku Przemysłowców jest przeciw ustanowieniu w tym roku 17. marca dniem wolnym od pracy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t20829.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/bedzie;nowe;swieto;ale;bez;wolnego,172,0,766124.html) Będzie nowe święto, ale bez wolnego Senat poparł projekt ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci _ Żołnierzy Wyklętych _.
Tagi: wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz