Notowania

wiadomości
20.02.2011 19:53

Podtopienia na Mazowszu

Sytuacja powodziowa na Mazowszu jest stabilna. Od wczoraj więcej posesji nie zostało już podtopionych. Ci, którzy chcieli być ewakuowani, opuścili miejsca zagrożone. Pozostałym dowozi się żywność i pomaga w przemieszczaniu się - powiedział kapitan Karol Kierzkowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz

W powiecie wyszkowskim podtapianych jest około 13 posesji w miejscowości Młynarze. Strażacy zawodowi i ochotnicy dostarczają mieszkańcom żywność i pomagają im dostać się do odciętych gospodarstw. Służby energetyczne przy pomocy transporterów wojskowych odłączają transformatory w Młynarzach, żeby zapewnić bezpieczeństwo ratownikom i mieszkańcom. Obecnie odcięte od prądu są częściowo miejscowości Brańszczyk, Czarnów, Młynarze i w części zalanej - Rybienko Leśne.
W akcjach bierze udział obsługa wojskowych transporterów, 5 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej i 3 zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Wyszkowa - wymienia kapitan Kierzkowski.
W powiecie wołomińskim w miejscowości Arciechów naprawiono wały przeciwpowodziowe uszkodzone przez bobry. Stan wody w rzece Rządza w Załubicach nie zmienia się. Woda rozlana na okolicznych polach i pokrywa lodowa dodatkowo spietrzają wodę, która występuje z koryta miejscowych cieków wodnych i dodatkowo podtapia przyległe tereny.
56 posesji - głównie są to domki letniskowe - w gminie Dąbrówka odłączono od zasilania energią elektryczną. Występuje przesiąkanie wałów. Działania prowadzą 2 zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wołomina oraz 4 zastępy Ochotniczerj Straży Pożarnej z powiatu wyszkowskiego. Podwyższane i poszerzane są wały przeciwpowodziowe. W Czarnowie w wyznaczonych godzinach, dwa razy na dobę, łódka z Ochotniczej Straży Pożarnej Kuligów przewoziła ludzi z odciętych gospodarstw.
W Wołominie i Kuligowie zanotowano spadek poziomu wody o 16 cm, a w Czarnowie - o 3 cm.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz