Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
13.02.2012 16:02

Pogoda - śnieg - ostrzeżenie

Synoptycy ostrzegają przed gwałtownym załamaniem pogody. Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w nocy z wtorku na środę nad Polską znajdzie się ciepły front atmosferyczny.

Podziel się
Dodaj komentarz

Skutkiem będą intensywne opady śniegu i silny wiatr. Nasz kraj znajdzie się też w cieplejszej masie powietrza. Nadchodzącej nocy w Bieszczadach będzie jeszcze minus 24 stopnie, ale już w nocy z wtoku na środę temperatura nie przekroczy minus 7 stopni. w ciągu dnia możliwa jest dodatnia temperatura.
Synoptyk Maria Waliniowska ostrzega, że w środę, w całym kraju będą panować bardzo trudne warunki atmosferyczne. Najbardziej intensywne opady śniegu będą występować na południu i wschodzie. W kotlinach karpackich, sudeckich i na wschodzie kraju może przybyć 10 centymetrów śniegu.
Wiatr w głębi kraju będzie wiał z prędkością do 75 kilometrów na godzinę, a na wybrzeżu może osiągnąć prędkość nawet 90 kilometrów na godzinę. Silny wiatr może spowodować zawieje i zamiecie śnieżne, a nad morzem tak zwaną cofkę, czyli wlewanie się wody morskiej w głąb lądu.
Na trudne warunki muszą się przygotować kierowcy. Ze szczegółowych prognoz, którymi dysponuje Zarząd Oczyszczania Miasta w Warszawie wynika, że w najbliższą środę stołeczne ulice mogą pokryć się warstwą lodu. Według rzeczniczki Zarządu Oczyszczania Miasta Iwony Fryczyńskiej deszcz, który będzie padał na zmrożoną nawierzchnię będzie powodował gołoledź na jezdniach i na chodnikach. Ekipy ZOM - u będą posypywać jezdnie solą, która roztopi lód.
Synoptycy zapowiadają, że Niewielkie opady śniegu i deszczu ze śniegiem utrzymają się do końca tygodnia. Natomiast silny wiatr powinien się uspokoić już w czwartek. Do niedzieli utrzyma się niewielki mróz.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A.Pszoniak/dj

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz