Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pogrzeb - kondolencje od papieża

0
Podziel się:
bEsvSydN

Papież Franciszek przesłał kondolencje na ręce rodziny Tadeusza Mazowieckiego. Odczytał je w czasie mszy żałobnej proboszcz archikatedry warszawskiej, ksiądz Bogdan Bartołd.
Papież napisał, że łączy się duchowo z tymi, którzy z bólem i nadzieją dziękują Bogu za bogate życie i owoce działalności Tadeusza Mazowieckiego. "Opatrzność Boża wyznaczyła mu trudne zadanie przewodniczenia rządowi, który po upadku reżimu komunistycznego i przemianach społeczno-politycznych w Polsce miał poprowadzić naród ku lepszej rzeczywistości" - przypomniał Franciszek. "Pełnił tę misję z oddaniem i mądrością, z poszanowaniem wartości chrześcijańskich, z żywą wiarą, dając przykład szlachetnego zaangażowania na rzecz dobra wspólnego. Był mężem stanu, który dobro Ojczyzny i narodu przedkładał ponad swoje sprawy osobiste" - napisał papież, który przesłał wyrazy współczucia i błogosławieństwo rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom zmarłego.
Ksiądz Bartołd dodał, że kondolencje przesłali też prezydenci Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Czech, Litwy, Estonii, Szwajcarii, Macedonii, Bośni i Hercegowiny oraz kanclerz Niemiec, premierzy Czech, Litwy, Mołdawii, Luksemburga, Singapuru, a także XIV Dalajlama.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEsvSyeq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)