Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pojutrze do Redzikowa ma przyjechać delegacja ze Stanów Zjednoczonych

0
Podziel się:

Jak nieoficjalnie udało się ustalić reporterowi Polskiego Radia Gdańsk, Amerykanie chcą przekazać słupskiemu staroście informacje o dalszym zainteresowaniu tamtejszym  lotniskiem i ewentualnych planach na przyszłość związanych z tym obiektem. O wizycie nie wie Ministerstwo Obrony Narodowej, a samorządowcy odmawiają komentarza w tej sprawie.

Jak ustalił reporter Polskiego Radia Gdańsk, delegacja amerykańska będzie w starostwie powiatowym w Słupsku w najbliższy czwartek. Starosta Sławomir Ziemianowicz odmówił komentarza w tej sprawie. Departament Prasowo-Informacyjny Ministerstwa Obrony Narodowej odpowiada, że nie ma żadnej wiedzy o wizycie, bo Amerykanie prawdopodobnie ustalali to na poziomie samorządu.

Amerykanie już wcześniej wyznaczyli obszar przyszłej bazy, który o kilkadziesiąt hektarów przekracza teren dawnego lotniska.

Tymczasem, wójt gminy wiejskiej Słupsk Mariusz Chmiel podkreśla, że wobec nieokreślonej polityki Stanów Zjednoczonych co do umieszczenia bazy w Polsce, chciałby pozyskać dawne lotnisko w Redzikowie na rzecz gminy. Czeka na odpowiedź w tej sprawie z MON i Ministerstwa Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)