Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
krzyż
19.09.2010 09:55

Polacy mocno podzieleni w sprawie krzyża

Część nie wierzy, że konflikt uda się rozwiązać w najbliższym czasie. Nie ufa też władzom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

43 procent Polaków uważa, że konflikt wokół krzyża przed Pałacem Prezydenckim znajdzie rozwiązanie w najbliższym czasie. 40 procent jest przeciwnego zdania, a 17 procent nie ma w tej sprawie opinii.

Tak wynika z sondażu, przeprowadzonego dla Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.

Prezes Instytutu Marcin Duma uważa, że długotrwałość konfliktu o krzyż na Krakowskim Przedmieściu spowodowała wśród Polaków niepewność, czy ta sytuacja jest do rozwiązania. Z drugiej strony mieliśmy niezbyt udane działania władz.

W sondażu zapytano też o opinię w sprawie krzyża wyborców trzech największych ugrupowań politycznych. Najbardziej przekonani o tym, że konflikt wokół krzyża przed Pałacem Prezydenckim znajdzie rozwiązanie w najbliższym czasie, są wyborcy Platformy Obywatelskiej - 46 procent. Podobnego zdania jest 39 procent wyborców Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz 35 procent wyborców Prawa i Sprawiedliwości.

O tym, że konflikt w najbliższym czasie nie znajdzie rozwiązania,
jest przekonanych 38 procent wyborców PO, 43 procent wyborców SLD i 44 procent wyborców PiS.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t110879.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/krzyz;wciaz;dzieli,124,0,676732.html) Krzyż wciąż dzieli Obrońcy krzyża zapowiadają, że nie odejdą sprzed Pałacu Prezydenckiego. Politycy PiS mówią o skandalu i powrocie praktyk rodem z PRL.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t100868.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/staniszkis;krzyz;i;trumny;to;wyprzedzajacy;atak;kaczynskiego,88,0,643928.html) Staniszkis: Krzyż i trumny to wyprzedzający atak Kaczyńskiego Choć silne emocje wokół tragedii smoleńskiej są zdaniem profesor Jadwigi Staniszkis zrozumiałe, to jednak skupienie się na nich będzie dla PiS zgubne.
Tagi: krzyż, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz