Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polacy o politykach: Komorowski najlepszy

0
Podziel się:

Jarosław Kaczyński z Januszem Palikotem są również liderami, ale zupełnie innego rankingu.

Polacy o politykach: Komorowski najlepszy
(PAP/Grzegorz Michałowski)

67 procent ankietowanych we wrześniu przez CBOS ufa Bronisławowi Komorowskiemu (na zdjęciu całuje chleb podczas tegorocznych dożynek). To co prawda o cztery punkty procentowe mniej niż w sierpniu, ale wciąż prezydent deklasuje pozostałych polityków.

Drugie miejsce przypadło szefowi MSZ Radosławowi Sikorskiemu (47 procent). Na trzeciej pozycji zaś lokuje się Ryszard Kalisz z SLD - 46 procent. Nieco ponad dwie piąte badanych ma zaufanie do wicepremiera i szefa koalicyjnego PSL Waldemara Pawlaka.

Na drugim biegunie znalazł się Janusz Palikot. Nieco ponad połowa nie ufa mu. Podobny wynik (49 procent) zyskał Jarosław Kaczyński. Do ścisłej czołówki tego rankingu od dłuższego już czasu zalicza się także premier Donald Tusk. Nieufność do szefa rządu wyraża obecnie 44 procent ankietowanych.Relatywnie sporą nieufność niezmiennie budzą również Zbigniew Ziobro (37%) oraz marszałek Sejmu Ewa Kopacz (33%).

Badanie _ Aktualne problemy i wydarzenia _ przeprowadzono w dniach 5 - 16 września 2012 roku na liczącej 985 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Przeczytaj komentarze Money.pl:
Kaczyński ograł prezydenta i premiera jak dzieci Były premier gra świetnie, ale finałowego meczu nie wygra - twierdzi Arkadiusz Droździel.
PiS jest sojusznikiem Platformy. Oto dowód O budżecie i kosztach obietnic Jarosława Kaczyńskiego - pisze Paweł Zawadzki.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)