Notowania

białoruś
20.02.2010 09:10

Polacy wolni, opuścili białoruski areszt

Działacze Związku Polaków na Białorusi spędzili w nim pięć dni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Alexey Saley)

Trójka działaczy Związku Polaków na Białorusi, odsiadujących pięć dni aresztu, wyszła dziś rano na wolność.

Od poniedziałku w areszcie w Grodnie przebywali: przewodniczący Rady Naczelnej Andrzej Poczobut, wiceprezes Mieczysław Jaśkiewicz i rzecznik prasowy Igor Bancer.

ZOBACZ TAKŻE:
Powstaje Komitet Pomocy Polakom na Białorusi.
Trójka działaczy nieuznawanego przez białoruskie władze Związku Polaków została skazana za zorganizowanie i udział w nielegalnej demonstracji, która odbyła się 10 lutego w Grodnie. Tego dnia ponad 300 Polaków zgromadziło się przed tablicą upamiętniającą ofiary stalinizmu aby uczcić 70 rocznicę rozpoczęcia wywózek na Syberię. Jednocześnie nasi rodacy zaprotestowali przeciwko przejęciu przez milicję Domu Polskiego w Iwieńcu.

- _ W areszcie byliśmy traktowani standardowo _ - powiedział Polskiemu Radiu rzecznik organizacji Igor Bancer. Trójka działaczy ZPB, którzy pięć dni spędzili w celi twierdzi, że ich aresztowanie było niezgodne z prawem. - _ To jeden z elementów represji władz wobec członków naszej organizacji _ - uważa prezes związku Andżelika Borys.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz