Polacy wygrali Wyszehradzki Rajd Kolarski

0

Kraków - Raj Wyszehradzki - meta

Polacy zwyciężyli pierwszy Wyszehradzkiego Rajdu Kolarski. Trasę o długości 533 kilometrów najszybciej pokonał Andrzej Kaiser. Na metę na krakowskich Błoniach przyjechał wczesnym rankiem.
Trasa wyścigu wiodła z Budapesztu przez słowacką Żylinę, czeski Frydek-Mistek oraz polskie Bielsko-Białą i Kęty.
Andrzej Kaiser przyznał w rozmowie z IAR, że najtrudniejszym momentem wyścigu były nocne zjazdy ze słowackich gór.
Zwycięzca rajdu jest nie przypadkowy, gdyż Andrzej Kaiser to mistrz świata w maratonach crossowych. Długą trasę jako jedyna kobieta ukończyła Magdalena Hałajczak.. Zawodniczka z Poznania mówiła dziennikarzom na mecie, że do rajdu długo się przygotowywała i to nie tylko jeżdżąc na rowerze.
Pomysłodawcą Wyścigu jest minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Szefowie dyplomacji Polski Czech Słowacji i Węgier ufundowali nagrody o łącznej wartości 100 tysięcy euro. Za rok rajd ma wystartować z Krakowa, a meta będzie w Budapeszcie.