Notowania

polacy na emigracji
09.02.2012 18:20

Polacy zabierają prace? Dyplomaci protestują

Polscy dyplomaci w Holandii stanowczo zaprotestowali przeciwko uruchomieniu nacjonalistycznej strony internetowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(aloxe/CC/Flickr)

*Polscy dyplomaci w Holandii stanowczo zaprotestowali przeciwko uruchomieniu strony internetowej, zachęcającej do składania skarg na mieszkające w tym kraju osoby z państw Europy Środkowo-Wschodniej, w tym przede wszystkim Polaków. *

Stronę utworzyła holenderska Partia Wolności, a skargi mają dotyczyć zarówno łamania przepisów porządkowych przez polskich obywateli, jak i przypadków zabierania miejsc pracy Holendrom.

Ministerstwo Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych pisze, że wczoraj wszystkie holenderskie środki masowego przekazu odnotowały stanowczy sprzeciw w tej sprawie polskiej placówki dyplomatycznej. Wypowiedzi przedstawiciela ambasady, określające pomysł Partii Wolności jako dyskryminacyjne, zostały opublikowane na pierwszych stronach holenderskich gazet oraz w głównym wydaniu dziennika telewizji publicznej.

Media informują także o korespondencji placówki, skierowanej w tej sprawie do holenderskiego Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Punktu Zgłaszania Dyskryminacji w Internecie. Zdecydowana większość komentatorów krytycznie ocenia próbę Partii Wolności i wskazuje na populistyczny wymiar tej inicjatywy partyjnej.

Czytaj o problemach Polaków na emigracji w Money.pl
Rasistowskie ataki na Polaków. Strzelają w okna W Irlandii Północnej także Słowacy nie mogą czuć się bezpiecznie.
Obraził Polaków w Holandii. Zobacz, co Fedak mu odpowiada Jolanta Fedak przewodniczy dziś w Sopocie nieformalnemu spotkaniu ministrów pracy 27 państw Unii Europejskiej.
Żałują, że późno otworzyli dla nas rynek pracy Niemiecki wicekanclerz na wizycie w Poznaniu przyznaje, że jego kraj popełnił błąd. Efekt: W Niemczech brakuje tysięcy fachowców.
Tagi: polacy na emigracji, praca, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz