Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polański - premiera w Wenecji

0
Podziel się

Najnowszy film Romana Polańskiego "Carnage", czyli "Rzeź" został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Krytycy relacjonują, że widzowie przyjęli czarną komedię polskiego reżysera owacyjnie. Szczególne brawa w Wenecji zebrała brytyjska aktorka Kate Winslet. Jak mówiła, praca z reżyserem była dla niej wyjątkowym wydarzeniem. Winslet dodała, że jeśli Polański zaprasza Cię do współpracy, to mu się nie odmawia.

bEgKPRTV

Światowa premiera nowego filmu Romana Polańskiego odbyła się bez jego udziału. Organizatorzy weneckiego festiwalu informowali wcześniej lakonicznie, że reżyser nie przyjedzie "z powodów sądowych".
W filmie Polański opowiada o spotkaniu dwóch par, które chcą wspólnie omówić bójkę swoich dzieci. Rozmowa przeradza się jednak w zawiłą analizę związków, serię wzajemnych oskarżeń, a kończy na poruszaniu kontrowersyjnych tematów współczesnego świata. Krytycy podkreślają, że fabuła filmu jest wielopłaszczyznowa, wciągająca i niezwykle zabawna.
Roman Polański rywalizuje o Złotego Lwa z takimi mistrzami jak Wiliam Friedkin - mający w dorobku" Francuskiego łącznika" i Egzorcystę" - i David Cronenberg - twórca filmów "Mucha" i "Nagi lunch". W sumie o Złotego Lwa walczą 22 filmy. 10 września poznany werdykt jury pod kierownictwem reżysera Darrena Aronofsky'ego
Wczoraj odbyła się ceremonia otwarcia festiwalu.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEgKPRUy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)