Notowania

wiadomości
29.03.2011 13:13

Policja-pseudokibice-śledztwo

Polska policja wystąpi do strony litewskiej, aby połączyć siły w śledztwie dotyczącym ostatnich chuligańskich ekscesów polskich pseudokibiców na Litwie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podczas ostatniego meczu między reprezentacjami Polski i Litwy w Kownie doszło do regularnej bitwy stadionowych chuliganów.
Komendant Główny Policji Andrzej Matejuk mówił na konferencji prasowej, że w tej sprawie powinno toczyć się wspólne śledztwo. Usprawniłoby to przepływ informacji i współpracę.
Komendant Główny Policji zauważa, że zadyma polskich kibiców na Litwie to oznaka zjawiska, które pojawiło się już wcześniej w krajach zachodnich. Andrzej Matejuk podkreśla, że na krajowych stadionach bezpieczeństwo się poprawiło, więc chuligani nie mając możliwości wszczynania zadym w Polsce wyjeżdżają zagranicę. Zjawisko tak zwanych "występów na wyjeździe" było wcześniej obserwowane między innymi w Anglii, czy Niemczech. Teraz pojawiło się w Polsce.
Podczas zamieszek na Litwie zatrzymanych zostało 60 polskich pseudokibiców. Większość z nich była wcześniej znana polskiej policji.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz