Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja - Jedwabne - poszukiwany

0
Podziel się

Policja prosi ludność Podlasia o pomoc w ustaleniu faktów w sprawie zniszczenia pomnika w Jedwabnem. Na obelisku, który wzniesiono 10 lat temu w miejscu zamordowania w 1941 roku kilkuset miejscowych Żydów, zauważono faszystowskie symbole i anty-semickie napisy.

bEikeQol

Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski podkreśla, że policjanci podjęli wszystkie czynności śledcze, ale ważna jest każda informacja na temat zajścia w Jedwabnem. Sokołowski nie chciał jeszcze mówić o motywach sprawcy zniszczenia pomnika. "Za wcześnie o tym mówić, jak będziemy mieć tego człowieka, będziemy mogli mówić, kto to jest i co nim kierowało." - powiedział Sokołowski i zaznaczył, że zniszczenie pomnika jest aktem wandalizmu, który dla większości ludzi jest trudny do zrozumienia.
Rzecznik przyznał, że policja bierze pod uwagę wiele hipotez w tym, że zniszczenia dokonał sprawca innych aktów wandalizmu na Podlasiu. Inna hipoteza mówi, że jest to tylko naśladowca zniszczenia innych obiektów na Podlasiu w ostatnim czasie.
Służby porządkowe w Jedwabnem wciąż usuwają obraźliwe napisy i nazistowskie symbole z obelisku upamiętniającego ofiary mordu dokonanego 70 lat temu na polskich Żydach.

bEikeQoO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)