Notowania

wiadomości
07.09.2012 14:48

Policja - pseudokibice - Czarnogóra

Już dziewiętnastu polskich kibiców zostało zatrzymanych w Czarnogórze przed meczem naszej reprezentacji. Wieczorem polska kadra piłkarska rozegra swój pierwszy mecz w eliminacjach do mistrzostw świata.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski podkreśla, że czarnogórska policja zapowiada, że nie dopuści do aktów wandalizmu czy przemocy: Do Czarnogóry udało się kilkunastu polskich policjantów, którzy doradzają miejscowym funkcjonariuszom w sprawach związanych z polskimi pseudokibicami.
Sokołowski powiedział IAR, że wcześniej miejscowi policjanci zatrzymali dziewięć osób z Polski, a wczoraj wieczorem w mieście Budva policja zatrzymała kolejnych 10 osób. Do incydentu doszło, kiedy trzydziestu pseudokibiców zaatakowało policjantów, legitymujących kibica. Policja zatrzymała wtedy dziesięciu Polaków, z których cztery osoby zostały zwolnione. Kolejnych trzech Polaków ukarano grzywną, a trzy inne zostały zatrzymane w związku ze sprawą czynnej napaści na funkcjonariusza. Wcześniej czarnogórska policja zatrzymała 9 innych agresywnych osób. Jedna będzie odpowiadać za czynną napaść na funkcjonariusza.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz