Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja; pierwsze ofiary wyjazdów na groby

0
Podziel się
bEpDpVhN

Policja - wyjazdy - groby - ofiary

11 ofiar śmiertelnych i 122 osoby ranne - to pierwszy policyjny bilans świątecznych wyjazdów. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali też prawie 300 pijanych kierowców. Od wczoraj policja prowadzi akcję Znicz, której celem jest ograniczenie liczby ofiar i wypadków.
Dlatego, jak mówi podinspektor Piotr Bieniak z Komendy Głównej Policji, funkcjonariusze będą karać kierowców, którzy łamią przepisy. Chodzi przede wszystkim o tych, którzy przekraczają prędkość i jadą zbyt brawurowo. Policja chce też wyeliminować z ruchu osoby, które wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu.
Mundurowi apelują też, by jak najczęściej korzystać z komunikacji publicznej. Chodzi przede wszystkim o duże miasta, w których dostęp do nekropolii został ograniczony. Najlepiej więc pozostawić samochód na parkingu i pojechać autobusem. W okolicach cmentarzy, w razie potrzeby, ruchem kieruje policja.
W zeszłym roku, 31 października, zginęło 9 osób w prawie 130 wypadkach. W Dniu Wszystkich Świętych 2012 w 83 wypadkach zginęło 6 osób.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEpDpViq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)