Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
13.01.2007 07:38

Policja apeluje o uwagę - i na drogach, i dotyczącą stanu technicznego pojazdów

W kraju rozpoczynają się ferie, czas kiedy więcej dzieje się na polskich drogach. Policja prosi o ostrożną jazdę, a rodziców, którzy wysyłają swoje dzieci na zimowy wypoczynek - o szczególną uwagę. Warto przyjrzeć się autobusowi, zanim wsiądą do niego dzieci. Policjanci będą kontrolować stan techniczny autokarów, ale można też samemu wezwać patrol. Komisarz Marcin Szyndler z Komendy Głównej Policji podkreśla, że aby nie zakłócić wyjazdu autokaru należy wezwać policję najpóźniej na pół godziny przed odjazdem, a najlepiej wcześniej umówić się na kontrolę.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szyndler podkreśla, że wyjeżdzając na ferie własnym samochodem szczególnie do miejscowości turystycznych musimy się liczyć z tłokiem na drogach. Jeśli wyjeżdzamy w góry samochodem, musimy odpowiednio przygotować auto do utrudnionych warunków jazdy. Wielu kierowców dobre warunki na drogach na nizinach wprowadzają w błąd - zaznacza Szyndler.
W miejscowościach turystycznych warto być uważnym, bo w sezonie zdarza się tam wiele kradzieży szczególnie sprzętu sportowego i urządzeń elektronicznych. Komisarz Szyndler zaznacza, że warto też przed wyjazdem oznaczyć swój sprzęt i spisać jego numery seryjne. Jeśli zostaną skradzione, a policja je odzyska, łatwiej wrócą w ręce właścicieli. Nowością w jest oznaczanie sprzętu fluorescencyjnymi markerami. Szyndler podkreśla, że w policyjnych magazynach znajduje się wiele odzyskanych przedmiotów, które nie moga trafić do właścicieli, bo nie mogą ich właściwie zidentyfikować.

Tagi: policja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz