Notowania

wiadomości
21.06.2011 14:55

Policjant ruchu drogowego 2011

Kilkudziesięciu najlepszych w kraju policjantów drogówki bierze udział w finale konkursu "Policjant ruchu drogowego". Funkcjonariusze podczas zawodów w Legionowie i Warszawie rywalizują ze sobą między innymi w prowadzeniu służbowych samochodów, strzelaniu z broni i kierowaniu ruchem na skrzyżowaniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Aspirant Krzysztof Brzostowicz z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie podkreśla, że konkurencje w konkursie nie są łatwe i wymagają dużej precyzji. Przyznał jednak, że policjanci w ramach konkursu nie muszą wykazywać się sprawnością w obsłudze fotoradarów. Są za to oprócz testów sprawnościowych, także testy wiedzy o przepisach ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy.
Rano policjanci w ramach konkursu kierowali ruchem na jednym ze skrzyżowań na warszawskich Bielanach. Jeden z uczestników rywalizacji Dariusz Kołopacki ze Świnoujścia podkreśla, że ta praca jest tylko z pozoru łatwa i nie każdy policjant może się jej podjąć. Podkreślił, że policjant ruchu drogowego musi być przede wszystkim zdecydowany. Policjant przyznał, że kierowanie ruchem szczególnie w warszawskich warunkach nie jest łatwe. Dodał jednak, że warszawscy kierowcy są przyzwyczajeni do widoku policjanta na skrzyżowaniu i w przeciwieństwie do mieszkańców mniejszych miasteczek, potrafią prawidłowo reagować na polecenia funkcjonariusza.
Konkurs odbywa się już po raz 24. W tym roku gościnnie biorą w nim udział żołnierze Żandarmerii Wojskowej, którzy zgodnie z przepisami mogą pełnić podobne funkcje jak policyjna drogówka.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz