Notowania

wiadomości
27.05.2013 11:49

Politolog: Gowin sabotuje PO

Podziel się
Dodaj komentarz

List Gowina do członków Platformy Obywatelskiej to sabotaż - uważa politolog Olgierd Annusewicz. Jego zdaniem, było to działanie obliczone na budowanie własnej kariery politycznej.
Olgierd Annusewicz uważa, że Jarosław Gowin może chcieć doprowadzić do tego, żeby został z partii wyrzucony. Tak było poprzednio chociażby z wykluczonymi z Prawa i Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą czy Joanną Kluzik-Rostkowską. "Lepiej być wyrzuconym niż samemu odejść" - powiedział politolog wyjaśniając, że osoba wykluczona z partii jest uważana za "męczennika" i sprzyjają jej dziennikarze.
Olgierd Annusewicz uważa jednak, że inaczej jest w wypadkuJarosława Gowina - w razie usunięcia go z Platformy Obywatelskiej nikt nie będzie mu współczuł. Dla każdej rozsądnej osoby jest bowiem jasne, że dla polityka, który pisze w liście otwartym, iż jest w Platformie, ale Donald Tusk jest kiepskim premierem, nie ma miejsca w tej partii.
Szef łódzkich struktur PO Andrzej Biernat uważa, że Jarosław Gowin zasłużył na wniosek do sądu partyjnego o ukaranie lub wykluczenie z Platformy. Polityk powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że list otwarty Gowina jest szkodliwy dla partii. Andrzej Biernat przyznał, że nie wie do końca, jaka jest motywacja posła Gowina. Jego zdaniem, były minister jest albo "szaleńcem który uwierzył, że jest wielkim politykiem" albo zachowuje się jak "obrażone dziecko, które zabiera zabawki z piaskownicy i idzie poskarżyć się mamie lub tacie". Poseł Biernat nie wyklucza, że Jarosław Gowin już podjął decyzję o założeniu własnej formacji. Dlatego napisał list na wzór Zbigniewa Ziobry opuszczającego PiS.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz