Notowania

wiadomości
10.10.2013 16:52

Polityczne ogrody działkowe

Podziel się
Dodaj komentarz

PiS blokuje prace nad nową ustawą o ogrodach działkowych - poinformowali dziś w Sejmie posłowie Platformy Obywatelskiej. To nieprawda - odpowiada opozycja. Sejmowym pracom nad ustawą towarzyszy dziś ogólnopolski protest działkowców.
Marek Łopiński z PO powiedział w Sejmie, że zrywanie prac komisji a wcześniej podkomisji przez posłów PiS świadczy o tym, że nie chcą oni uwłaszczenia działkowców. Poseł jest zdziwiony zachowaniem opozycji tym bardziej, że - jak powiedział - Jarosław Kaczyński wielokrotnie obiecał działkowcom uwłaszczenie.
Opozycja zdecydowanie odrzuca zarzuty PO. Każdy, kto obserwował prace nad ustawą dobrze wie, kto blokował prace komisji - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Bartosz Kownacki z PiS, którego głosami PO w czerwcu odwołano z funkcji przewodniczącego podkomisji. Poseł zapewnił, że PiS od samego początku popierał obywatelski projekt ustawy i "jasno było widać po której stronie stoimy". Posłom PO zarzucił koniunkturalizm polityczny. Przypomniał, że Platforma jeszcze w ubiegłym tygodniu głosowała przeciwko poprawkom zgłaszanym przez PiS i Komitet Inicjatywy Obywatelskiej, a dziś niejasnych powodów zmieniła zdanie. -Być może jest to spowodowane tym, że do Warszawy przyjechało kilkanaście tysięcy działkowców z całego kraju. Być może są przerażeni tym, że za trzy dni pani prezydent Gronkiewicz-Waltz straci stanowisko i na siłę teraz chcieliby przypodobać się działkowcom- powiedział.
W lipcu ubiegłego roku Trybunał Konstytucyjny zakwestionował 24 artykuły obowiązującej jeszcze ustawy o ogrodach działkowych, w tym między innymi przepisy określające monopolistyczną pozycję Polskiego Związku Działkowców. Nowa ustawa musi być gotowa do końca roku, w przeciwnym razie nie będzie podstawy prawnej funkcjonowania ogrodów. Zakwestionowane przepisy przestaną obowiązywać z końcem stycznia 2014 roku. Podstawą sejmowych prac jest projekt obywatelski.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz