Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
białoruś
22.11.2010 11:15

Polityk z polskimi korzeniami chce rządzić na Białorusi

Jarosław Romańczuk oficjalnie rozpoczął kampanię prezydencką.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Kandydaci na urząd prezydenta Białorusi rozpoczęli kampanię wyborczą. Jako jeden z pierwszych wystąpił w białoruskim radiu Jarosław Romańczuk, liberalny polityk polskiego pochodzenia.

Romańczuk jest ekonomistą. W swym wystąpieniu przekonywał, że na Białorusi potrzebne są reformy. Jako przykład udanej transformacji ustrojowej podał nasz kraj: - _ Polacy zdecydowali się na zmiany. Dziś średnia pensja wynosi u nich niemal 1,5 tysiąca dolarów. Statystyczny Polak za swe sześcio i pół letnie wynagrodzenie może kupić mieszkanie. Na Białorusi trzeba na to pracować ponad 14 lat . Chcę takich zmian, które pozwolą Białorusinowi za średnią pensję kupić mieszkanie w ciągu 6 lat _ - przekonywał kandydat na prezydenta.

Hasło wyborcze Jarosława Romańczuka to _ Białoruś przyszłości - współczesne europejskie państwo _. Zapewnił, że nie jest radykałem ani rewolucjonistą. _ Jestem za tym, by reformy robili ludzie uczciwi i sumienni _- przekonywał wiceprzewodniczący Zjednoczonej Partii Obywatelskiej.

Romańczuk chce uwolnienia więźniów politycznych. Wskazał na konieczność przeprowadzenia śledztwa i ukarania winnych zaginięć polityków opozycyjnych Jaurija Zacharenki i Wiktora Honczara.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/t77956.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/panika;na;bialorusi;ludzie;wykupuja;dewizy,106,0,712042.html) Panika na Białorusi. Ludzie wykupują dewizy Z obaw przed dewaluacją popyt na waluty zagraniczne wzrósł 11-krotnie w okresie paru miesięcy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t45093.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;wyborach;na;bialorusi;wystartuje;10;kandydatow,131,0,707459.html) W wyborach na Białorusi wystartuje 10 kandydatów Sztab Łukaszenki zebrał ponad milion 100 tysięcy podpisów poparcia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t74592.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sikorski;na;bialorusi;ma;marchewke;i;kij;dla;lukaszenki,19,0,703251.html) Sikorski na Białorusi. Ma marchewkę i kij dla Łukaszenki Szef MSZ rozpoczął wizytę w Mińsku.
Tagi: białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz