Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polscy żołnierze ranni w Afganistanie

0
Podziel się:

Żołnierze zostali zaskoczeni podczas przeszukiwania jednego z domów w ramach szerszej operacji Otocz i przeszukaj.

Polscy żołnierze ranni w Afganistanie
(Anna Pawlak/isaf.wp.mil.pl)
bETuNGgR

Trzech polskich żołnierzy zostało rannych podczas wymiany ognia w prowincji Ghazni w Afganistanie. Jeden z nich jest w stanie ciężkim, ale stabilnym.

Pozostali są lżej ranni. Wszyscy zostali zoperowani i zostaną teraz przetransportowani do głównej bazy w Bagram.

Żołnierze zostali zaskoczeni podczas przeszukiwania jednego z glinianych domów w wiosce, w ramach szerszej operacji _ Otocz i przeszukaj _ - mówi kapitan Janusz Błaszczak z sekcji prasowej Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Planowane działania będą kontynuowane.

bETuNGgT

Wczoraj minął rok od tragicznej śmierci 5 polskich żołnierzy. Zginęli w wyniku eksplozji improwizowanego ładunku wybuchowego. Choć te dwa zdarzenia nie mają ze sobą nic wspólnego, do obu doszło na krótko przed Świętami Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
"Siły zbrojne łączą Polaków". Kto tak twierdzi? Spotkanie opłatkowe z żołnierzami odbyło się na stołecznym Bemowie, gdzie stacjonuje 3. Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej.
W tej sprawie Francuzi dotrzymali słowa Pozostanie tylko około 1500 żołnierzy, którzy mają zabezpieczyć wysyłkę do Francji sprzętu wojskowego i pomóc w szkoleniu sił afgańskich.
Na 10 dni zamknięli uczelnie. Przez starcia Wczoraj w wyniku starć między sunnickimi a szyickimi studentami zginęła jedna osoba, a 28 zostało rannych.
bETuNGhu
KOMENTARZE
(0)