Notowania

polska
02.03.2009 23:24

"Polska"- Wybory wygra kardynał Dziwisz, arcybiskup Nycz nowym liderem

Kardynał Stanisław Dziwisz przewodniczącym Episkopatu, arcybiskup Kazimierz Nycz jego zastępcą - czytamy w dzienniku "Polska". Zdaniem gazety, takiego wyboru dokonają biskupi w trakcie Konferencji Episkopatu Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Już od kilku miesięcy do Krakowa ciągną pielgrzymki biskupów, którzy proszą kardynała Dziwisza, aby stanął na czele Episkopatu. Wśród nich najsilniej lobbuje metropolita warszawski, abp Kazimierz Nycz.
Jak pisze dziennik "Polska", obaj duchowni świetnie się znają. Łączy ich wieloletnia przyjaźń z czasów, gdy Nycz był biskupem pomocniczym w Krakowie. Rozumieją się, a Nycz jest częstym gościem u byłego papieskiego sekretarza. To również Nycz był organizatorem trzech ostatnich pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Zdaniem gazety, to właśnie kardynał Stanisław Dziwisz zaproponował Benedyktowi XVI kandydaturę Nycza na metropolitę warszawskiego po skandalu lustracyjnym z abp. Stanisławem Wielgusem.
Dziennik "Polska"ocenia, że szanse arcybiskupa Leszka Sławoja Głódzia są niewielkie, choć wcześniej wydawał się niemal pewnym następcą abp Józefa Michalika.
Wybory nowego przewodniczącego Episkopatu odbędą się 10 marca.

IAR/"Polska/asjędras

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz