Notowania

polska
04.12.2009 23:23

"Polska" - Dorn: mniej żołnierzy do Afganistanu

Polska Plus chce przekonać premiera i prezydenta do zmniejszenia naszego zaangażowania militarnego w Afganistanie. Lider tego ugrupowania Ludwik Dorn mówi dziennikowi "Polska", że chce posłużyć się do tego słupkami sondażowymi. Równocześnie przyznaje, że prezydent, w przeciwieństwie do premiera, jest na ten argument dość nieczuły. "Polska misja w Afganistanie nie cieszy się po śmierci kolejnych żołnierzy nadmierną popularnością" - podkreśla lider Polski Plus.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem Ludwika Dorna polskie władze nie powinny godzić się z sytuacją, w której Polska daje do Afganistanu wkład proporcjonalnie większy niż inne kraje, a nie ma z tego korzyści w postaci zwiększenia się naszego bezpieczeństwa narodowego. "Albo otrzymamy wiążące zapowiedzi, że w Polsce w określonych terminach pojawią się stałe instalacje NATO, albo wprowadzamy ograniczenia narodowe i rozważamy zmniejszenie kontyngentu" - mówi były wicepremier.
Ludwik Dorn jest też zwolennikiem skonsolidowania władzy wykonawczej w jednym ręku, ale nie premiera, lecz prezydenta. Jego zdaniem powinien być on wybierany na siedem lat.
Wywiad z Ludwikiem Dornem - w dzienniku "Polska".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Polska"/kry/dabr

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz