Notowania

polska
15.05.2009 23:18

"Polska" - Gilowska: Tusk mnie zdradził

"Donald Tusk mnie zdradził" - mówi była wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska. W wywiadzie dla dziennika "Polska" podkreśla, że obecny premier nie zasługuje na jej zaufanie. "Wielokrotnie wypominano mi, że powiedziałam: 'Donald, bracie'. Ba, przecież na początku dziejów Kain zabił Abla. Brata. Czy ktoś ma pretensje do Abla, że dał się zabić? To był brat" - mówi Zyta Gilowska.

Podziel się
Dodaj komentarz

Była wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej dodaje, że Donald Tusk potrafi bez mrugnięcia okiem bezwględnie zlikwidować swoich konkurentów. Zyta Gilowska twierdzi też, że dobrze wie, kiedy premier kłamie. "Donald Tusk zły bądź mijający się z prawdą ma ciemne oczy, piwne. Zadowolony, rozluźniony ma niebieskie" - mówi była minister finansów w wywiadzie dla "Polski".
Zyta Gilowska zarzuca obecnemu szefowi resortu finansów Jackowi Rostowskiemu, że Polska jest zupełnie nieprzygotowana do kryzysu. Jej zdaniem nie ma on klarownego poglądu, którego się twardo trzyma, tylko wygłasza komunikaty na polecenie premiera. "A to z kolei świadczy, że nie ma uzgodnionego scenariusza reakcji na przyszłe wydarzenia kryzysowe" - twierdzi Gilowska.
Wywiad z Zytą Gilowską - w dzienniku "Polska".

"Polska"/IAR/kry/dabr

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz